Tájékoztatom a Tisztelt Lakosságot, hogy a térség többi településéhez hasonlóan, az Érd és Térsége Viziközmű Kft. kezdeményezésére, a várhatóan rendkívüli magas hőmérsékletű, csapadék nélküli időjárás miatt jelentkező ellátási problémák megoldásaként, a folyamatos ivóvíz ellátás érdekében, a jóváhagyott tervnek és a megállapított fogyasztási rendnek megfelelően 2026. június 26-tól 2026. július 5-ig az alábbi vízkorlátozási intézkedéseket rendeltem el:
A vízkorlátozás időtartama alatt Tárnok nagyközség közigazgatási területén a vízfogyasztók kötelesek a takarékos ivóvíz-felhasználás megvalósítására, továbbá tilos a kommunális ivóvízellátó rendszerről végzett locsolás, öntözés, illetve a locsoló és öntözőberendezések működtetése, valamint a medencék feltöltése, az autómosás és az egyéb, nem szociális célú vízhasználat a napi csúcsidőszakban: 5.00 és 9.00 óra, valamint 18.00 és 23.00 óra között.
A korlátozás alól kivételt képez a nem lakossági felhasználók (közületi, ipari, vállalkozások) által gazdasági tevékenységükhöz közvetlenül szükséges vízhasználat.
Dr. Lukács László polgármester
kép:pixabay